Edunvalvonta

Työsuhde- ja työehtosopimusasiat 03 252 0700 (yleinen puhelinpalvelu)

Sopimusalakohtaisissa asioissa asiantuntevinta apua saat oman sopimusalasi työehtoasiantuntijoilta. Heidän yhteystietonsa löydät alta.

 

Sähköistys- ja sähköasennusala

Työehtoasiantuntija Jaakko Aho puh. 050 60 448, jaakko.aho@sahkoliitto.fi

Työehtoasiantuntija Ari Huczkowski puh. 050 68 294, ari.huczkowski@sahkoliitto.fi

Työehtoasiantuntija Jari Kiviluoma puh. 050 68 291, jari.kiviluoma@sahkoliitto.fi

Työehtoasiantuntija Ari Kähkönen puh. 050 67 593, ari.kahkonen@sahkoliitto.fi

Työehto- ja järjestöasiantuntija Jari Räsänen puh. 050 60 304, jari.rasanen@sahkoliitto.fi

Työehtoasiantuntija Mika Sarja puh. 050 351 4280, mika.sarja@sahkoliitto.fi

Vastaava sopimusasiantuntija Jari Ollila puh. 050 60 302, jari.ollila@sahkoliitto.fi

 

Teollisuus- ja erityisalat

Työehtoasiantuntija Mikko Korpinen puh. 050 67 592, mikko.korpinen@sahkoliitto.fi

 

Energia-, ICT- ja verkostoala

Työehtoasiantuntija Jouni Leppänen puh. 050 60303, jouni.leppanen@sahkoliitto.fi

Työehtoasiantuntija Juha Lujanen puh. 050 563 4400, juha.lujanen@sahkoliitto.fi

Työehtoasiantuntija Perttu Sarja puh. 050 61 188, perttu.sarja@sahkoliitto.fi

 

Työympäristö ja työsuojelu

Työympäristöasiantuntija Jarkko Korhola puh. 050 351 4389, jarkko.korhola@sahkoliitto.fi

 

Lakipalvelut

Lakimies Kirsi Widgrén puh. 050 68 297, kirsi.widgren@sahkoliitto.fi

Metakuvaus hakukoneille
työehdot
työehtosopimus
työehtosopimusasiat